Hizmetlerimiz

Tıbbi Tercüme : Bir dili bilen ve o dilde tercüme hizmeti veren kişiler eğer uzmanlık alanları Tıp / Medikal değil ise verimli bir Tıbbi çeviri, Medikal çeviri hizmeti veremezler. Tıbbi ve Medikal çeviri hizmeti verebilmek için uzmanlık alanın bu konu olması, Tıbbi terimleri bilmesi ve daha önce benzer tercümeler yaparak deneyim sahibi olması gereklidir. İlaç prospektüsleri, Medikal cihazların kullanım kılavuzları, tıbbi kitap ve makaleler, hasta ve hastalık raporları, klinik çalışma ve laboratuvar sonuçlarına ilişkin çeviriler bahsettiğimiz uzmanlık gerektiren özel çeviri hizmetlerine girer ve çevrilecek metnin karakter sayısına göre standart ücret ile değil özel ücret ile fiyatlandırılması gereken bir çeviri hizmetidir. AyBul Tercüme Ofisi olarak Medikal ve Tıbbi tercüme hizmetlerinde süratli ve deneyimli bir ekibe sahibiz.

Hukuki Tercüme: Özellikle Türk hukukuna girmiş çok sayıda Arapça ve Farsça kökenli kelime bulunmaktadır. Bu nedenle Hukuki bilgisi olmayan bir tercümanın yapacağı tercümeler ciddi sorunlara yol açabilirler. Özellikle Turistik bölgelerde yabancı turistlerin karıştıkları adli olaylarda verilmesi gereken tercüme hizmetlerinde hukuki tercümeler konusunda deneyim sahibi olmak ve hukukçulardan da görüş alınarak tercüme yapılmak davaların kazanılmasında önemli olacaktır. Kanunların ve yönetmeliklerin tercümesi kadar, ifade ve savunmaların tercümelerinde, yazılı hukuksal anlaşma ve sözleşmelerdeki tercümeler, yabancı satın almaları ve marka ve patent başvuru belgelerindeki tercüme hizmetleri Hukuki Tercüme alanında değerlendirilmekte olup AyBul Tercüme olarak Hukuki tercümelerde yüksek tecrübe ve deneyim sahibiyiz.

Yeminli Tercüme: AyBul Tercüme ofisi “Noterden Yeminli Tercüme” ile de hizmet yelpazesini kurumsallaştırmıştır. Tercüme büromuza bağlı  yeminli tercümanlar sayesinde Yasal sorumluluk gerektiren Yeminli tercüme hizmeti verilmektedir. Kurumsal yazışmalar, Bankacılık ve Finans sektöründeki faaliyet raporları, Yüksek Standart ve Kalite belgeleri, Marka ve tescil belgeleri, Tapu, Diploma, Öğrenim belgesi, Sürücü belgesi, Oturma izni belgesi, Doğum belgesi, İpotek belgesi, Evlilik belgesi gibi belgelerin resmi makamlara verlmesi gerektiğinde normal bir tercüme yeterli olmamakta ve Yeminli tercüme gerekmektedir. Tüm bu konularda AyBul Tercüme ofisi deneyimli kadrosu ile tercüme hizmetlerini vermektedir.

Teknik Tercüme: Özel tercüme gerektiren bir çok teknik konu bu konuda deneyimi olmayan bir tercümen tarafından tercüme edildiğinde ciddi bazı problemlerin yaşanmasına yol açabilir. Yüksek teknoloji, Teknik detay bilgisi, belli konularda uzmanlık bilgisi gerektirecek hassas konularda yapılacak tercümeler işe özel fiyatlandırılmalıdır. Burada karakter sayarak standart fiyatlandırmak mümkün olmayacaktır. Yapılacak işe özel bir tercüme fiyatlandırması yapılır ve teknik tercümeler mutlaka ikinci bir teknik bilgisi olan tercüman tarafından da kontrol edilerek müşteriye sunulur.

Basılacak Tercüme:  Bir metnin o dili bilmeyen birisi tarafından okunması gerekiyorsa standart tercüme hizmeti yeterli olacaktır. Bazı imla hataları, harf hataları bu durumda maruz görülebilir ve metnin bütünü okuyan kişi konuya hakim olduysa tercüme hizmeti işini görmüştür diyebiliriz. Ancak tercüme edilecek metinler bir yerlere basılacak ise ya da bir nesnenin üzerine yazılacak ise tercüme ücretinden çok daha büyük masraflar bu yazma / basma işine ayrılacak ve bir çok kişi tarafından okunacak ise çok daha hassas bir tercüme yapılması ve mutlaka ikinci bir tercüman tarafından kontrol edilerek, imla hatalarının, harf hataların ve hatta noktalama işaretlerinin bile düzeltilmesi sıfır hata ile teslim edilmesi gerekmektedir. AyBul Tercüme ofisi olarak sıfır hatalı tercüme konusunda da yazılı ve basılı her türlü ihtiyacınızı karşılayacak tercüme hizmetini sağlamaktayız.

Simultane Tercüme: Her türlü seminer, konferans, iş toplantısı gibi özel günlerde istediğiniz dilde konuklarınıza eş zamanlı yani simultane tercüme konusunda da AyBul Tercüme ofisimizden destek alabilirsiniz. Özellikle yabancı misafirlerinizi Antalya ve çevresinde gezdirmek istediğinizde günlük ya da daha uzun süreli istediğiniz dilde tercüme ve rehberlik hizmetlerini birlikte verebilecek personellerimizle hizmetinizdeyiz. Ayrıca Türkiye’de ev ya da emlak satın almak için gelen yabancı misafirler ile emlak ofisleri arasındaki her türlü rehberlik ve satın alma sırasında gerekli olacak tercümelerde de hizmet vermekteyiz.

Adres: Mehmetçik Mah.  Termessos Cad. İdea İş Merkezi No.4 K.3 D.8 Muratpaşa /ANTALYA T:  0 242  323 98 88 / F: 0 242 324 47 77 Gsm:05393647165  – 05338737922

mescomedia